top of page
Kontatirati nas
Podgorica, Crna Gora
+38268041188
Najčešća pitanja:
Na šta obratiti pažnju prilikom odabira najbolje epoksidne smole?
Epoksidna smola se može koristiti u različite svrhe, ali nije svaki proizvod namjenjen za istu svrhu. Prije izbora važno je razumjeti materijal i kompatibilnost površine epoksidne smole.
Uzmite u obzir viskoznost, vrijeme očvršćavanja, izdržljivost i druge važne faktore kako biste pronašli najbolju epoksidnu smolu za svoj projekat.
U kojim uslovima moguće raditi sa epoksidnom smolom?
Neophodno je raditi sa smolom u dobro provetrenom prostoru. Soba ne bi trebala da bude kuhinja ili spavaća soba. To može biti zasebna nestambena soba u stanu, radionici ili kancelariji sa niskom vlagom i temperaturom ne nižom od 20 i ne većom od 25-27 ° C. smola se jako boji vlage. Ako u prostoriji postoji visoka vlažnost, nakon očvršćavanja na površini proizvoda mogu se pojaviti zamućene tačke i drugi nedostaci.
Nakon potpune polimerizacije (očvršćavanja), smola je potpuno netoksična i sigurna za ljude i životinje. Bezopasana je i za kontakt sa kožom: možete bezbedno dodirnuti radove od smole rukama, a na posuđe sa nje staviti hladnu hranu.
Iskoristite prilikom rada ličnu zaštitnu opremu: respiratornu masku, rukavice. Radite u posebnoj dobro provetrenoj prostoriji.
Da li je smola štetna?
Kontejneri moraju biti hermetički zatvoreni. Rok trajanja epoksidnih smola ograničen je u prosjeku na 12 mjeseci. Nakon toga može doći do gubitka kvaliteta.
Čuvajte posude ne niže od 10 i ne više od 30 stepeni.
Ne čuvajte pakete na podu.
Ne čuvajte na mjestu dostupnom djeci!
Izložena smola može kristalizirati. Kristalizirana smola mora se zagrijavati u vodenom kupatilu dok ne postane potpuno tečna i providna. Koristi samo providnu smolu!
Šta treba uzeti u obzir pri skladištenju epoksidne smole?
bottom of page